EKDUS od początku

 

 Trzy lata EKDUS-a chcemy opowiedzieć w jednorazowym wydaniu gazety niecodziennej. I tak, jak razem przeżywaliśmy kolejne warsztaty i inicjatywy, tak wspólnie podsumujmy całokształt projektu, w którym bierzemy (a już zaraz: braliśmy) udział.

 

 Pole do działania mamy bardzo duże. Treściowo chcemy objąć zarówno warsztaty, projekty, postaci EKDUSa, idee, wspomnienia, ale i trochę liczb: statystyki, konkretne efekty inicjatyw i warsztatów, czyli na przykład teksty tworzone przez uczestników na warsztatach oraz, oczywiście, fotografie.

 

 Jeśli zaś chodzi o formę to, jak to w gazecie, stawiamy na różnorodność: wywiady, reportaże, listy do redakcji, infografiki, fakty/mity, ploteczki, kącik kulturalny i kulinarny, krzyżówka, newsy, komiksy, kalendarium, wiadomości sportowe a nawet mapa pogodowa, dzięki której dowiemy się gdzie omdlewaliśmy z gorąca od ilości inicjatyw, gdzie nastąpiło najwięcej wyładowań i burz mózgów a gdzie z kolei panował chłód i ziąb.

 

 Zależy nam na każdej osobie, która mogłaby zaangażować się w tworzenie tej gazety. Chcemy w niej utrzymać ducha naszego EKDUS-a, o którym bardzo często rozmawiamy przy okazji projektowych spotkań i wyjątkową atmosferę, dzięki której tak łatwo decydujemy się na kolejny wspólny weekend czy kolejną inicjatywę, mimo natłoku obowiązków.

 

 Bez Was się nie uda, albo będzie bardzo ciężko. Zróbmy to razem! Jeśli macie pomysły, uwagi, spostrzeżenia a przede wszystkim chęć działania to prosimy o bezpośredni kontakt z nami!

 

 Wasza Redakcja

 

 Ola, Kasia, Maciek, Józef – na razie skromna (w liczbie) redakcja