14.04.2017

Ruszamy dalej :-)

Uzgodniliśmy z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie plan działania uwzględniający zmniejszenie przyznanej dotacji o ponad 60 000 zł. W porozumieniu z uczestnikami EKDUSa zdecydowaliśmy ograniczyć środki przeznaczone na dofinansowanie inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży. Nie chcemy jednak zmniejszenia ich liczby! Pomożemy chętnym do działania znaleźć inne niż EKDUSowe środki finansowania. Dlatego najbliższe warsztaty będą poświęcone właśnie przygotowywaniu inicjatyw i pozyskiwaniu środków na ich realizację. Warsztaty odbędą się w Szczecinie, w Międzynarodowym Centrum Spotkań i Studiów im Dietricha Bonhoeffera, ul.Piotra Skargi 32, w sobotę i niedzielę - 29 i 30 kwietnia.

 

Zaczynamy w sobotę o 11:00. Planujemy zakończyć w niedzielę o 16:00.

 

Chcemy pomoc dopracować inicjatywy pod względem merytorycznym, m.in. po to by odpowiadały oczekiwaniom potencjalnych donatorów. Będziemy się uczyć jak wypełniać wnioski zgodnie z powszechnie przyjętą logiką projektową (obejmującą też aspekty diagnozy i ewaluacji).

 

Warsztaty będą też okazją, aby dobrać się w pary (po jednym przedstawicielu sektora oświaty i sektora kultury), które wspólnie inicjatywy zrealizują.

 

Tak jak w roku poprzednim, chętni do realizacji inicjatyw z dziećmi i młodzieżą muszą wziąć udział w przynajmniej jednym warsztacie szkoleniowym w tym roku. Nie można będzie się starać o wsparcie w realizacji inicjatyw nie uczestnicząc w żadnym warsztacie. Kolejne dwa warsztaty są przewidziane na lipiec - od 3 do 6 i od 24 do 25. Zaplanujcie sobie dobrze wakacje!

 

Zgłaszać prosimy się drogą elektroniczną: programekdus[at]gmail.com lub telefoniczną: 530 788 078.

 

Tam też można uzyskać więcej informacji.

 

 

 

Józef Szkandera