Zmęczenie to stan fizjologiczny. Po znacznym lub długotrwałym wysiłku organizm wysyła Tobie wiadomość o treści: „Stop - musisz odpocząć, bo inaczej nas wykończysz!”. W ten sposób chroni Ciebie przed nadmiernym wysiłkiem i całkowitym wyczerpaniem. Zatem wypadałoby podziękować zmęczeniu za to, że żyjemy; że nie wykończyły nas jeszcze stres, praca, domowe obowiązki czy opieka nad dziećmi. Tymczasem, zamiast z wdzięcznością przyjąć sygnały ostrzegawcze wysyłane przez organizm, my zalewamy je tak często kawą. W końcu sprawozdanie samo się nie napisze, okna same się nie umyją, a zamek z Duplo z dołączaną wyrzutnią rakiet napędzanych na olej żelkowy sam się nie zbuduje.

Skąd brać na to siły wtedy, kiedy naprawdę ich brakuje?

Zapraszam do spotkania z własnym zmęczeniem i wspólnych poszukiwań artystycznych. Piotr Piszczatowski zadba o tych, którzy akumulatory najchętniej ładują poprzez działanie w grupie, posługując się ruchem, tańcem i śpiewem. Z kolei Basia Wilińska przygotowała warsztat dla wielbicieli odzyskiwania sił w indywidualnym procesie twórczym przy wsparciu grupy. Ja natomiast omówię model wydajności, którego stosowanie może pomóc w efektywnym gospodarowaniu energią w obszarze zawodowym oraz pokażę, jaką rolę w tym procesie odgrywa motywacja. Porozmawiamy o tym, co odbiera nam siły i jak sobie z tym radzimy. Będziemy także ćwiczyć i poszukiwać energii w ciele.  A jeśli siły na to pozwolą, pokażę jak pobudzić energię w grupie, z którą pracujemy.

Kasia Pojawa


Warsztaty poprowadzą: Kasia Pojawa, Basia Wilińska i Piotr Piszczatowski. Zapraszamy do Szczecińskiego Inkubatora Kultury się w piątek, 23 marca o godz. 17:00. Pożegnamy się w niedzielę 25 marca o 15:00.

Więcej informacji i zapisy: Józef Szkandera, tel. 530 788 078 e-mail: programekdus[at]gmail.com