16.10.2016

W bieżącym tygodniu zapraszamy na warsztaty Adama Piocha o wystąpieniach publicznych w siedzibie Pomorskiego Towarzystwa Oświatowo-Kulturalnego (piątek  i sobota)  i Alicji Pakuły „Praca z tremą” w Teatrze Kana, oba w Szczecinie.

 

Warsztaty Adama Piocha. Ul. Włościańska 1, piątek, 21.X, 16.00-20.00, sobota, 22.X, 9.00-17.00. Kontakt; Józef Szkandera, 530 788 078, jszkandera[at]gmail.com.

Publiczne przemawianie rozwija wiele umiejętności: zaczynając od sztuki pisania kreatywnego, poprzez techniki zapamiętywania tekstu wystąpienia,  poprawnej pracy z nośnikiem prezentacji, wiedzy jak inspirować czy uczyć dorosłych, do pracy aparatem mowy i mową ciała na scenie. No i moja ulubiona część publicznego przemawiania czyli cała wiedza związana z Storytellingiem, który jest fundamentem sztuki publicznych wystąpień. Gdyż każde wystąpienie publiczne musi być dobrze opowiedzianą historią.

 

Bez wyjątku, każdy z nas wychodzi z domu i publicznie się do innych odzywa. Publiczne przemawianie to mówienie do jednej osoby jak i do tłumu słuchaczy. Wszystko zależy od kontekstu i celu. Występujemy publicznie niemal non stop i całe życie. Początkowo byłem przekonany, że to umiejętność o znikomej przydatności w wąskim gronie ludzi. Im bardziej zanurzałem się w życie oraz równolegle w biznes zdałem sobie sprawę, że wszystko na około to występowanie publiczne. Mniejsze lub większe. Wizyty u lekarza, w sklepie, rozmowy z dziećmi, rozmowy o pracę, rozmowy z klientami, prezentowanie produktów czy zdobywanie od inwestorów środków na rozwój Startupu. Wszędzie trzeba umieć się publicznie dobrze zaprezentować, sprzedać siebie. Im to lepiej umiemy czynić tym szybciej dojdziemy do zaplanowanego celu. To fundamentalna umiejętność. Powinna być wzbudzana i rozwijana od najmłodszych lat.

 

Publiczne przemawianie rozwija wiele umiejętności: zaczynając od sztuki pisania kreatywnego, poprzez techniki zapamiętywania tekstu wystąpienia,  poprawnej pracy z nośnikiem prezentacji, wiedzy jak inspirować czy uczyć dorosłych, do pracy aparatem mowy i mową ciała na scenie. No i moja ulubiona część publicznego przemawiania czyli cała wiedza związana z Storytellingiem który jest fundamentem sztuki publicznych wystąpień. Gdyż każde wystąpienie publiczne musi być dobrze opowiedzianą historią.

 

Chcesz nauczyć się pływać? Samo czytanie książek o technikach utrzymywania i poruszania się w wodzie nie uczyni z ciebie pływaka. Musisz wchodzić do wody i trenować. Dokładnie tak samo jest z publicznym przemawianiem. Chcesz przemawiać, zacznij to ćwiczyć w przyjaznych warunkach. Zapraszam Państwa serdecznie na szkolenie z wystąpień publicznych okraszonych storytellingiem.

Adam Pioch

 

Warsztaty Alicji Pakuły. Sobota, 22.X. w Teatrze Kana, od 10:00 do 16:00. Informacje i zapisy: Darek Mikuła: Darek  Mikuła, 663 442 101;  darek[at]kana.art.pl.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zmierzyć się z tremą - własną, bądź swoich uczniów/podopiecznych.

Opanowanie tremy jest możliwe, kiedy nauczyciel, a za jego pośrednictwem uczeń: zrozumie objawy i przyczyny tremy, zapozna się ze sposobami opanowania jej, zastosuje metody w praktyce.

Opanowanie lęku to zadanie długoterminowe, które warto podjąć, ponieważ jest on najczęstszym źródłem niepowodzeń na scenie.

Warsztat jest skierowany do osób, które pracują w obszarze, gdzie niezbędne jest wydobywanie i wzmacnianie motywacji swoich uczniów / podopiecznych.

Alicja Pakuła

 

Alicja Pakuła - pedagog, certyfikowana psychoterapeutka, trenerka Dialogu Motywującego w procesie certyfikacji. Na co dzień pracuje jako psychoterapeutka. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów terapeutycznych i szkoleniowych.