Warsztaty z zakresu wystąpień publicznych

21.09.2016

Zapraszamy na warsztaty Adama Piocha z zakresu wystąpień publicznych (okraszonych storytellingiem). Szczecin, w piątek, 30 września i sobotę, 1 października. Szczegóły organizacyjne: Józef Szkandera 530 788 078, jszkandera[at]gmail.com.

 

 

Bez wyjątku, każdy z nas wychodzi z domu i publicznie się do innych odzywa. Publiczne przemawianie to mówienie do jednej osoby jak i do tłumu słuchaczy. Wszystko zależy od kontekstu i celu.

Występujemy publicznie niemal non stop i całe życie. Początkowo byłem przekonany, że to umiejętność o znikomej przydatności w wąskim gronie ludzi. Im bardziej zanurzałem się w życie oraz równolegle w biznes zdałem sobie sprawę, że wszystko na około to występowanie publiczne. Mniejsze lub większe. Wizyty u lekarza, w sklepie, rozmowy z dziećmi, rozmowy o pracę, rozmowy z klientami, prezentowanie produktów czy zdobywanie od inwestorów środków na rozwój Startupu. Wszędzie trzeba umieć się publicznie dobrze zaprezentować, sprzedać siebie. Im to lepiej umiemy czynić tym szybciej dojdziemy do zaplanowanego celu. To fundamentalna umiejętność. Powinna być wzbudzana i rozwijana od najmłodszych lat.

Publiczne przemawianie rozwija wiele umiejętności: zaczynając od sztuki pisania kreatywnego, poprzez techniki zapamiętywania tekstu wystąpienia, poprawnej pracy z nośnikiem prezentacji, wiedzy jak inspirować czy uczyć dorosłych, do pracy aparatem mowy i mową ciała na scenie. No i moja ulubiona część publicznego przemawiania czyli cała wiedza związana z Storytellingiem, który jest fundamentem sztuki publicznych wystąpień. Gdyż każde wystąpienie publiczne musi być dobrze opowiedzianą historią.

Chcesz nauczyć się pływać? Samo czytanie książek o technikach utrzymywania i poruszania się w wodzie nie uczyni z ciebie pływaka. Musisz wchodzić do wody i trenować. Dokładnie tak samo jest z publicznym przemawianiem. Chcesz przemawiać, zacznij to ćwiczyć w przyjaznych warunkach.

Zapraszam Państwa serdecznie na szkolenie z wystąpień publicznych okraszonych storytellingiem.

 

Adam Pioch

blog: http://adam.pioch.pl