Działania w formie „mini-inicjatyw” skierowano do uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie (140 osób).

 

 

 

Zajęcia „Bum Bum Rurki - zabawa z rytmem” zainspirowały uczniów formami wyrażania siebie poprzez muzykę. Uzupełnieniem były spotkania z instruktorem tańca pod hasłem „Rytm, muzyka, taniec”. Uczestnicy mini-inicjatywy „Na niebiesko dla autyzmu” wykonali instalację przestrzenną, reliefowy wzór z otoczaków pomalowanych na niebiesko. Inicjatywa „Nakręceni” przygotowała uczniów do stworzenia filmu krótkometrażowego. Uczestnicy przyjrzeli się pracy regionalnej telewizji, na spotkaniu z operatorem poznali tajniki kina. Inicjatywa „Terapia przez taniec” przybrała formę serii warsztatów choreoterapeutycznych z wykorzystaniem worków do tańca. A „Słoneczna galeria” to seria zajęć o charakterze artystyczno-technicznym: projektowanie i wykonanie prac plastycznych wykorzystujących drewno. 

 

         Twórcze działania w ramach projektu służą autoekspresji, pomagają rozwiązywać problemy, kierować własnym zachowaniem, redukować stres oraz podnosić samoocenę i samoświadomość.

 

 

W.Cz.